Muži vezou tři body z Bruntálu

Olympia Bruntál – FC Bílovec 3:5 (1:2)

branky: Seman, Malina, Seman (z pen.), Stanečka, Štverka
sestava: Rozsypal – Darda, Seman, Žídek, Malina – Kocmich (M. Kotrla), Raška (Raszyk), Ondruš, Stanečka, Tomášek (Krpec) – Štverka

I když je Bruntál na posledním místě, má ve svém kádru šikovné mladé kluky, kteří jsou technicky slušně vybavení, nechybí jim bojovnost, ale momentálně trpí na nezkušenost svých hráčů v mužské soutěži.
Do utkání s posledním týmem soutěže, jsme vstoupili vlažně. Soupeř nastoupil na prvních 30. minut s hráčem v brance a my na něj vystřelili pouze jednou, nechytatelnou střelou z přímého kopu, po které vsítil branku kapitán Hynek Seman. Poté domácí po chybě ve středu hřiště srovnali na 1:1. Do vedení jsme se opět dostali ke konci prvního poločasu, kdy po pěkné akci středem překonal domácího brankáře Tomáš Malina.
V začátku druhého poločasu jsme byli aktivnější a zatlačili jsme soupeře před jeho branku, výsledkem byla penalta po ruce v pokutovém území a následném vyloučení domácího hráče. Penaltu s přehledem proměnil Hynek Seman. Hned vzápětí zvýšil na 1:4 Vojta Stanečka a zdálo se, že utkání proti oslabenému soupeři v klidu dohrajeme. Mladíci z Bruntálu se ovšem nevzdali a začali bojovat. Domácím pomohl i rozhodčí, když nařídil nesmyslnou penaltu, kterou ovšem Martin Rozsypal excelentně zneškodnil. Z domácího snažení přišlo snížení na 2:4, po nepokrytí hráče z naší levé strany. Pár minut nato domácí přidali gól na 3:4 z přímého kopu a málem se jim podařilo i vyrovnat, když nastřelili břevno. Pojistku a klid do našich řad pak zajistil probuzený střelec David Štverka, který vyškolil domácího obránce zasekávačkou „pojď sem, kam jdeš“ a levačkou po zemi obstřelil bezmocného domácího brankáře.