Dorostenci získali v Kopřivnici tři body

FC KOPŘIVNICE  U19 – FC BÍLOVEC  U19   5:0 (2:0)

FC KOPŘIVNICE  U17 – FC BÍLOVEC  U17   2:3 (2:1)
branky: 14. min. Socha 0:1, 30. min. Krupa 1:1, 33. min. Hradečný 2:1, 51. min. Kudýn 2:2, 65. min. Socha 2:3

sestava: Rozsypal – Vavroš, J. Tomášek, Kudýn, Dluhoš – Socha, Malcher (79.Brňák), Černín, Dresler (64. D. Horák) – Hula (55. Stix), Vaněk (74. Vavrečka)

komentář trenéra D. Kuly: Začali jsme aktivně a po nevyužité tutovce Huly se ve 14. minutě prosadil exkopřivnický Socha. Pár minut nato opět nedal šanci Hula, a protože ani další střelecké pokusy neskončili v síti soupeře, dali jsme do té doby trošku ustrašeně hrajícím domácím apel k tomu, aby i oni přispěli nějakým dílem do historie utkání. Dvakrát likvidoval šance domácích vynikající Rozsypal, ale potřetí se už domácí radovali. Uběhly pouze tři minuty a domácí dokonce otočili skóre ve svůj prospěch a stanovili poločasový stav. V přestávce jsem nemusel nikterak zvedat hlas, morálka týmu byla jako celý podzim vysoká, řekli jsme si co zlepšit a šlo se na nejdramatičtější poločas této sezóny. V 51. minutě rohový kop Vaňka uklidil do patřičných míst Kudýn a bylo srovnáno. Pár minut nato jsme stáhli z hřiště otřeseného Hulu, Socha se vysunul do útoku a právě střídající Stix svým průnikem a přihrávkou nabídl Sochovi vítězný gól. Do konce však zbývalo ještě více než čtvrthodina a o dramatické momenty na obou stranách nebylo nouze. V defenzívě jsme s vypětím všech sil odolali, jednou i s přispěním tyče, na druhé straně odmítl hattrick a definitivu Socha, když ve vyložené šanci trefil břevno. Skóre se tak již nezměnilo a můžeme slavit nejen desáté vítězství v řadě, ale i podzimního mistra.

Opět jsme podali výborný výkon, možná kdybychom proměnili šance v úvodu, tak byl průběh pro nás jednodušší, ale asi to tak mělo být, protože domácí se otřepali a sehráli s námi výborný zápas. Za předvedený výkon by si zasloužili i remízu, ale na druhou stranu máme velké výhrady k oběma inkasovaným brankám. Já tvrdím, že Bílovec má nejlépe hrající zónu a bohužel nás pánové na pomezí nejednou poškodili a dnes tomu patrně nebylo jinak.

Podzim hodnotím jen v samých superlativech. I když jsme teprve v poločase myslím, že si to můžeme zaslouženě užívat, v kabině nechybí pohoda, ale zároveň nedochází k žádnému sebeuspokojení, na tréninku panuje vysoká morálka. Nelze hovořit ani o náhodě nebo o nesmírné porci štěstí, i když to k úspěchu patří. V sezóně jsme se často museli obejít bez klíčových hráčů, ať už z důvodů zranění nebo jejich „výpomoci“ v Hlučíně. Věřím, že dobrá nálada vydrží i na jaře, protože se zodpovědně připravíme v dlouhé zimní přestávce a budeme dělat dále radost sobě i našim příznivcům. Závěrem děkuji trenérovi Petrovi Gelnarovi, protože to co jsme na podzim sklizeli, jsou z osmdesáti procent plody jeho předešlé  práce.

Kluci děkujeme, trenéři Daniel Kula a Petr Švihel.