Cenná výhra mužů v Kobeřicích

Kobeřice – Bílovec 0:2 (0:0)

branky: Štverka, Kocmich

sestava: Rozsypal – Malina (M. Kotrla), Seman, Pietras – Stanečka (Zůbek), Raška (K. Kotrla), Žídek, Tomášek (Kocmich), Raszyk – Dvořák (Šubert), Štverka

Po nevydařeném zápase v Píšti a týdnu volna z důvodu nepříznivého počasí jsme v neděli zavítali na hřiště druhého týmu aktuální tabulky. V utkání byli mírně lepší domácí, kteří dobře kombinovali a byli nebezpeční především po stranách hřiště. My jsme měli zhuštěný střed hřiště, dobře pokrývali tento prostor a domácí byli nuceni tvořit hru a rozehrávat především obránci z vlastní poloviny hřiště. V prvním poločase bylo několik brankových příležitostí na obou stranách, ale do šaten se šlo za stavu 0:0. Po pěti minutách druhého poločasu jsme po standardní situaci vstřelili gól na 1:0. Centr kapitána Hynka Semana z levé strany prodloužil hlavou za špatně vyběhnutého domácího gólmana David Štverka a konečně tak na jaře skóroval! Domácí po obdržené brance prostřídali a vrhli všechny síly do útoku. Prosazovali se po stranách, ale chyběla jim větší dravost v zakončení. My jsme hubený náskok statečně bránili a hrozili z brejků. Po jednom takovém se v 85. minutě prosadil střídající Lukáš Kocmich, když krásnou střelou levačkou překonal bezmocného domácího brankáře. Toto cenné vítězství je třeba potvrdit v příštím domácím utkání, kdy k nám zavítá první tým tabulky z Mokrých Lazců.